Arsenal foci, football, mezrendelés, meccsek, gólok, Arzenál rajongói oldal
Tabella

A legnagyobb Arsenal Gólok

Kínlódás után, vigalom Wigan-ben ... Galéria megnyitása
2009. Április 12, 08:48
Nincs mit szépíteni a dolgon, az első félidőben nem úgy néztünk ki mint egy diadalra éhes  sereg, inkább hasonlított az Arsenal egy elgyötört társaságra. Gallas és Almunia kiesése mintha elbizonytalanított volna mindenkit, de lehet, hogy csak simán a fáradtság számlájára írható, hogy bizony örülhettünk annak, –csak egygólos hátránnyal és nem emberhátrányban kezdjük a második játékrészt. A Wigan vezető góljában, amellett, hogy Midó gyönyörű mozdulattal szerezte, tevékeny részt vállalt az egész Arsenal védelem, hiszen egy védőt lefejeltek(Denilson), egy lyukat fejelt(Djourou), egy meg Midó elé fejelte a labdát(Sagna), a többiek meg bámulták az eseményeket. A félidő egyébként a labdabirtoklásban ugyan minimális Arsenal fölényt mutatott, de igazából semmi sem utalt arra, hogy három ponttal szeretne a csapat Wiganból távozni. Erre a legérzékletesebb adat a kapura lövéseink száma, ami nulla volt. Aztán a félidő utolsó percében gyújthattunk volna egy gyertyát Szent-Antalnak, hogy nem kettőnull–nem ide eredménnyel, és nem tíz emberrel folytathattuk a második félidőt, mert történt, hogy a sérült Clichyt helyettesítő Kieran Gibbs a középhátvéd pozícióból, haza akarta bólintani a labdát Fabianskinak, de nagyon rövidre sikerült a bólintás és hazaiak csatára egy az egyben ugorhatott volna ki, amikor az egyébként roppant tehetséges ifjonc utolsó emberként lebirkózta. Tipikus esete a kiállításnak, de ezúttal köszönetet mondhatunk a referee kollégának, mert Kieran megúszta egy sárgával, csapat meg Fabianski kapus az eset után megítélt hazai szabadrúgásból eltalált kapufával.

Kellett a pihenő – ahogy szokták mondani, mert Arsene Wengernek volt mit mondania a szünetben, míg nagyágyúink közül Van Persie, Adebayor és Nasri bevetésre készen állt illetve ült a vendégkispadon.

A második félidőben elején ismét volt mit megúsznunk, mert egy Sagna-Fabianski közös idétlenkedés folytán(összefutottak a 16-os vonalán, miközben egy hazai játékos az üres kapuba bólinthatott volna, ha Gibbs nem ér oda és a gólvonalról nem vágja ki a labdát)kis híján gólt kapott az Arsenal. Talán ez volt az utolsó hazai lehetőség mert ettől fogva átvették a piros mezesek a játék irányítását, majd 70-30 %-os arányban birtokolták a labdát, de helyzetekig csak az egyenlítő gól után jutottak melyet az Arshavin-Walcott kettős alkotott meg. Ez a gól alapjaiban változtatta meg a játék képét, az Arsenal erőre kapott a Wigan meg mint egy kivénhedt oroszlán mely kiharcolta magát, elkezdett pihegni, az összecsapásokat elkezdte elveszíteni és szinte minden vendég megindulás góllal kecsegtetett. Silvestre  találatát egy Arshavin-Fabregas összjáték előzte meg, majd jött Arshavin gólja, mely egy kontrából született, Song pedig közvetlenül a lefújás előtt szép egyéni alakítás végén lőtt futtából a kapu jobb oldalába.

Összességében elmondható, hogy az Arsenal megérdemelten nyert, mert jobb csapat az első félidőben összeszedetten játszó Wigannál, de az ilyen meccseket nem mindig sikerül megnyerni, hiszen a hazaiak jól játszottak, főleg a meccs első felében, de aztán minden a helyére került. Nyugodtan várhatjuk az Aston Villa–Everton meccset, ahol valamelyik csapat a győzelem esetén még renénykedhet, hogy odaér a BL-t jelentő negyedik helyre a vesztes már csak integethet az első négynek, míg döntetlen esetén mindkét csapatnak meg kell barátkozni a gondolattal – jó lesz számukra jövőre az Euró-ligává átalakuló UEFA-kupa.

Szerdán este következik a a BL negyeddöntő visszavágó a Villarreal ellen – remélhetően a BL-elődöntőbe jutás jogos elvárásával és annak realizálásával.

Arsene Wenger:"Az első félidőben jól játszott a Wigan 50-50% volt a labdabirtoklás. A második félidőben azért elfáradtak és technikailag is föléjük nőttünk. Kieran Gibbs szabálytalanságakor csak remélni tudtam, hogy nem pirosat, hanem sárgát kap. Megint van egy rossz hírünk-Djourou is megsérült és még nem tudjuk meddig nem áll a rendelkezésünkre"